Bursa Çerkes Kültür Derneği 50 Yaşında

Genel Başkan Yaşar Aslankaya başkanlığındaki heyet Bursa Çerkes Kültür Derneği  tarafından Derneğin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen geceye katıldı.
Bursa Çerkes Kültür Derneği tarafından 18 Nisan 2015 tarihinde Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde düzenlenen "50. Yıl Kültür ve Sanat Gecesi"ne çok sayıda soydaşımızın ilgi gösterdi. Gecenin düzenlendiği salonu dolduran soydaşımızın yanı sıra geceye çeşitli derneklerimizden yöneticiler, Bursa Derneğinin eski ve yeni yöneticilerinin yanı sıra, siyasi parti, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Levent Turgut; Çerkeslerin anavatanlarından kopartılarak getirildiği bu topraklardaki var olma mücadelesini anlattı. Bu mücadele çerçevesinde kurulan Bursa Derneğinin kuruluş süreci, bugüne dek yapılan ve hala devam eden faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Derneğin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi şükranla andıklarını söyledi. Bu anlamlı gecede kendilerini yalnız bırakmayan üyelerine, soydaşlarımıza, protokol katılımcılarına ve gecenin organizasyonunda görev alan veya katkıda bulunan kişi ve kurumlara teşekkür etti.
Kaffed Genel Başkanı Y.Aslankaya yaptığı konuşmada, Bursa Derneğinin Federasyonun kurucu derneklerinden birisi olduğunu belirterek derneğin 50. yaşını kutladı. Çerkes ulusal varlığının korunması için verilen mücadeleden söz etti. Bursa Derneği örneğinde olduğu gibi diğer derneklerimizin de bu mücadelede önemli bir misyon yüklendiğini vurgulayarak dernek yönetici ve kadrolarına çalışmalarında başarılar diledi. Derneğin kuruluşunda ve varlığını devam ettirmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.Başbakan Yardımcısı Bülen Arınç ve Bursa Yıldırım Belide Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yaptığı konuşma sonrasında müzik ve dans gösterilerine geçildi. 
Bu gece için Adıgey Cumhuriyetinden gelen A.C. Devlet Halk Dansları Topluluğu İslamey seyircilere müzik ve dans ziyafeti çekti. Gecede sahne halk oyunları ekibi ve müzik grupları da beğeniyle  izlendi. Gecede ayrıca derneğin kuruluşundan bugüne emeği geçmiş yöneticilere ve faaliyetlerine katkıda bulunan ve bulunmuş kişilere sertifika ve plaketleri takdim edildi. 
 

nanKaffed
Share