Suriyeli Soydaşlarımız için Tek Yürek!

Yardıma muhtaç soydaşlarımıza, karınca kararınca bir merhem, bir çare olabilmek için...span>

h3>

Sen de elini uzat...span>

h3>

Bildiğiniz gibi Suriye Arap Cumhuriyetinde 15 Mart 2011 tarihinde başlayıp Nisan2011’de ülke çapına yayılan iç savaş binlerce insanın hayatına mal olmuştur. Birleşmiş Milletler verilerine göre Eylül 2013 tarihi itibari ile çatışmalarda 120 bin kişi ölmüş, 3.5 Milyon kişi Suriye’yi terk etmiş ve yaklaşık 4 milyon kişide ülke içinde yerlerinden edilmiştir. Doğal olarak savaşın acımasız yüzü ile bizim soydaşlarımızda bir kez daha karşılaşmışlardır. Çerkes yerleşimleri bombalanmış, pek çok Çerkes hayatını kaybetmiş, yüzlercesi yaralanmış, binlercesi ailelerini, akrabalarını, dostlarını artlarında bırakarak belirsizlikler içinde evlerini, köylerini terk ederek, bir kısmı Anavatana diğerleri Türkiye, Ürdün, Lübnan gibi komşu ülkelere sığınmak zorunda kalmıştır.

Suriye Çerkeslerinin yaşama hakkının güvence altına alınması için Kafkas Dernekleri Federasyonumuz çalışmalarını yoğunlaştırarak sürdürmektedir. Bilindiği üzere kardeşlerimize yardım çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütülmesi için “Kaffed Suriye Kriz Komitesi” oluşturmuş, Komitemiz bir yandan Türkiye’ye gelen Suriye Çerkeslerini güvenli yerlere yerleştirerek ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmuş, bir yandan anayurda dönüş yapmak isteyen kardeşlerimize destek vermiştir.

Bu doğrultuda Kaffed Suriye Kriz Masamız tarafından başlatılan yardım kampanyası da tüm Türkiye’de devam etmektedir. Kış şartlarının ağırlaşmış olması, ihtiyaçların fazlalaşmış olması da göz önüne alınarak kardeşlerimize yardım eli uzatmak için yardım kampanyası için açılan banka hesaplarına yardım gönderebileceğiniz gibi, SMS mesajı ile de bu kampanyaya 10 TL. katkıda bulunabilirsiniz.

Kaffed Suriye Kriz Masası, çalışmalarında şeffaflık gereği yardım kampanyası kapsamında gerçekleşen tüm bağışlar ve tüm harcamaları web sitemiz aracılığıyla kamuoyuna duyurulmaya devam edecektir.

www.kaffed.orginternet sayfamızdan, Kaffed Suriye Kriz Masası’nın gerçekleştirdiği faaliyetler, yardım kampanyası ve hesap numaraları, derneklerimizin bu konuya destek için yaptıkları faaliyetler, etkinlikler, yardımlar konusunda tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

p>

Yardıma muhtaç soydaşlarımıza, karınca kararınca miktar gözetmeksizin, herkesin yapacağı yardımlarla bir merhem, bir çare olabilmek için tüm üye ve hemşerilerimizin katkısını bekliyoruz.

p>

Yardım kampanyası için aşağıdaki hesap numaralarından bağış yapabileceğiniz gibi tüm operatörlerden 1864 İSİM SOYİSİM yazıp 7979 a SMS göndererek de kampanya'ya 10.TL bağışta bulunabilirsiniz.

p>

Mesaj gönderdiğinizde telefonunuza onay için bir SMS gelecek. Bu SMS'e de EVET yazarak cevapladığınızda 10 TL. lik bağış yapmış olacaksınız. Daha fazla bağış yapmak için işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

Saygılarımla

Yaşar Aslankaya
KAFFED GENEL BAŞKANI

Kampanyaya destek verenleri görmek için tıklayınız..strong>

p>

Hesap Numaralarımız:

1- Betül Dinçer-Filiz Kaplan Ortak Hesabı:
   Garanti Bankası / Emek Şubesi
   Hesap No: 778/6668977
   IBAN: TR70 0006 2000 7780 0006 6689 77
   Cinsi: TL

2- Betül Dinçer-Filiz Kaplan Ortak Hesabı:
   Garanti Bankası / Emek Şubesi
   Hesap No: 778/9094266
   IBAN: TR27 0006 2000 7780 0009 0942 66
   Swift kodu: TGBATRISXXX
NOT: Telefonunuzun bu sisteme kapalı olduğuna dair uyarı mesajı alırsanız gelen uyarı mesajını  EVET olarak cevaplarsanız telefonunuz sisteme açılmış olacaktır.


nanKaffed

Share