Nalçik’te Okumak İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine!!!

Nalçik'te Kabardey- Balkar Devlet Üniveritesi'nde okumak isteyen öğrencilerimiz kontenjan açıklandığında geç kalmamak adına aşağıdaki gerekli belgeleri 26 Ağustos tarihine kadar hazırlayıp federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir. 

Federasyonumuz başvuruları toplamaya başlamıştır, ancak sonuç kesin olarak bildirilmeden gidişin kesin olmayacağını önemle belirtiyoruz.

Öğrencilerimizin ön hazırlık aşamasında hazırlamaları gereken evraklar ekteki gibidir.

p>

[Başvuru için öncelikle Federasyonumuzu arayınız... 0 312 222 85 89 - 223 40 62]

p>

 

 

1- Lise diploması veya mezuniyet belgesi (Apostilli)

p>

Öncelikli olarak orijinal lise diplomasının arkası diplomanın alındığı ilin Valilik ya da Kaymakamlığı’na apostil ettirilecektir. Diploma ve apostili yeminli tercüme bürosunda Rusçaya 2 nüsha olarak tercüme ettirildikten sonra notere tasdik ettirilecektir. Bir nüshası noter de kalacak olan diplomanın tasdikli kopyası denklik durumunun incelenmesi için üniversiteye gönderilmek üzere KAFFED’E gönderilecek, diplomanın aslı  ise öğrenci tarafından üniversiteye götürülecektir.

2- Dört yıllık lise notları (Transkript) (Apostilli)

p>

Mezun olunan okuldan alınacak transkript (Lise 1,2,3,4 notları) önce Valilik ya da Kaymakamlıkta apostil ettirilecek. Daha sonra transkript ve apostili yeminli tercüme bürosunda Rusçaya 2 nüsha olarak tercüme ettirildikten sonra notere tasdik ettirilecektir. Bir nüshası noter de kalacak olan Transkript’in tasdikli kopyası denklik durumunun incelenmesi için üniversiteye gönderilmek üzere KAFFED’E gönderilecek, Transkript’in aslı öğrenci tarafından üniversiteye götürülecektir.

3- Pasaport (yeni verilen çipli kırmızı pasaport 5 veya 10 yıllık)

p>

4- Pasaport Fotokopisi (Rusça Tercümeli ve Noter Onaylı).

p>

5- Kimlik Fotokopisi (Rusça Tercümeli ve Noter Onaylı).

p>

6- Sağlık Raporu (Rusça Tercümeli ve Noter Onaylı).

p>

7- AIDS raporu (Rusça Tercümeli ve Noter Onaylı).

p>

8- 10 adet vesikalık fotoğraf (3х4)

p>

9- Davetiye,  haberleşme vb.oluşan masrafları için 150$

p>

10- Anket Formu Fotoğraflı ve imzalı (ÖRNEK FORM)strong>

p>
nanKaffed

Share