Doğu Akdeniz Gençlik Toplantısı Maraş’ta Yapıldı

Doğu Akdeniz Dernekleri Gençlik Toplantısı 7 Nisan Pazar günü Derneğimizde gerçekleştirildi. Toplantıya Gaziantep, Adana, Reyhanlı, Kayseri Birleşik Kafkas ve Göksun Dernekleri gençlik komisyonu üyeleri katıldı. Toplantıda Doğu Akdeniz Dernekleri oluşumunun yeniden hayata geçirilmesi ve Suriye'de yaşayan soydaşlarımız ile Türkiye'ye sığınan soydaşlarımızın durumları konuşulmuş ve tartışılmıştır.

     Toplantıda alınan kararlar şunlardır:

     - 28 Nisan Pazar günü Adana Çerkes Derneğinde geliri Suriye Çerkesleri yararına olmak üzere bir gece düzenlenmesi ve bu geceye Doğu Akdeniz Dernek yönetimlerinden tam destek sağlanması,

     - Gençlerin dernek yönetimleriyle Suriyeli soydaşlarımıza yardım konusunda neler yapılabileceğini görüşmeleri,

    - 14 Nisan tarihine kadar her dernek kendi bünyesinde Doğu Akdeniz Çerkes Gençliği oluşumunda koordinatör olarak görev almak üzere iki kişi seçilmesi.

    Toplantıya katılan gençlerin e-mail adresleri alınmış olup bir mail grubu kurulacak ve planlanan etkinlikler e-mail ve sosyal medya yoluyla haberdar edilecektir. Ayrıca şu anda gündemde olan Derneklerin isimlerinin değişip değişmemesi ile ilgili olarak da bir anket yapılmış olup ve anket sonucunda Çerkes Dernekleri Federasyonu olsun diyenlerin sayısı 94, Kafkas Dernekleri Federasyonu olarak kalsın diyenlerin ise 8 olmuştur. Toplantı yapılan ceug ile sona ermiştir.

    Dernek Yönetim Kurulu olarak, çevre il ve ilçelerden derneğimize gelen tüm gençlerimize ve programda emeği geçen Gençlik Komisyonumuz üyelerine teşekkür ederiz.

 

{gallery}/haber/diaspora/2013/maras/genclik_topl{/gallery}

 

nanKaffed

Share