Kitap: Çerkes Ethem: Apoletsiz General

Resmi Tarih yazıcılarının 'Kurtuluş Savaşı Kahramanları' olarak öne çıkarttığı bir çok komutanın Amerikan Mandacılığını savunduğu, kurtuluş umudunun Kaf Dağı'nın ardında, ulaşılması olanaksız bir hayal olarak değerlendirildiği işgal günlerinin karanlığını parçalayan genç bir Çerkes, hapishanelerden çıkarttığı katillerden ve eşkıya çetelerinden oluşan bir ordu kurarak işgale karşı ilk silahlı direnişi başlattı. 

p>

Yunan Ordusunun ilerleyişini durdurduğu, Ankara'daki Meclisi ve Hükümeti dağılmanın eşiğine getiren gerici isyanları kolaylıkla bastırdığı için Meclis tarafından 'Milli Kahraman' ve 'Milletin Kurtuluş Umudu' olarak adlandırılan bu Çerkes, Pşevu Ethem Bey'dir. 

Milli Kahraman ilan edilen Ethem Bey'in, başını İsmet İnönü'nün çektiği bir klik tarafından 'Hain' olarak ilan edilmesine yol açan olayların hikayesini ve kahraman olarak tanıdığımız bazı kişilerin gerçek yüzlerini bu romanda bulacaksınız.
 

p>

Sayın Turgut Türksoy Suriyeli Çerkeslere destek  kampanyamız için 50 adet kitap göndermiştir. İsteyen derneklerimiz de Turgut beyden "Çerkes Ethem: Apoletsiz General" kitabını %35 indirim ile alabilirler.   


 

Yayınevi  : Büyülüdağ Yayınları

Barkod  :9786056217135

Yazar  : Turgut Türksoy

Editör  : Can Gazalcı

Kapak Tasarımı  : Aslı Sezer

Baskı Sayısı  : 1.Baskı

Basım Yılı  : 2013

Sayfa Sayısı  : 347

Kağıt Cinsi  : 2.Hamur

En-Boy-Yükseklik  : 14 X 20 X 2

 


nanKaffed

Share