Kahramanmaraş Derneğinde Sempozyum Düzenlendi

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğum yıldönümü münasebetiyle Derneğimizde Sempozyum programı düzenlendi. Programa, Kahramanmaraş İl Müftüsü Sayın Muhammet GEVHER, KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Yahya YAŞAR ve Emekli Öğretim Görevlisi Sayın Mücahit ARSLAN konuşmacı olarak iştirak etmişlerdir.

Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Lisan ALKIŞ, böyle güzel bir etkinlik tertip etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, değerli konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti. 300 kişinin dinleyici olarak katıldığı ve sunuculuğunu eski başkanlarımızdan Aytural EYERCİ’ nin yapmış olduğu program, Emekli Öğretmen Muhsin TOKUÇ'un okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Emekli Öğretim Görevlisi Mücahit ARSLAN Peygamber Efendimiz’in hayatından güzel örnekleri içeren bir konuşma ve KSÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yahya YAŞAR, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2013 yılında Kutlu Doğum Teması olarak “Hz. Peygamber (sav) ve İnsan Onuru” konusunun seçilmesine istinaden bir konuşma sundular. Emekli imamlar Hayati GÜNEŞ ve Cehti ÖĞÜT tarafından Gülün Yüzü ve Medine’nin Yolları isimli kasidelerin okunduğu programa Onur konuğu olarak katılan İl Müftümüz Sayın Muhammet GEVHER, günün anlam ve önemine binaen etkileyici bir konuşma yaptı ve devamında okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ile program sona erdi.

p>

Dernek Yönetim Kurulu olarak, programa teşrif eden başta Sayın Müftümüz olmak üzere değerli tüm konuklara ve programı büyük bir ilgiyle takip eden tüm dinleyicilerimize teşekkürlerimi sunarız.

Kahramanmaraş Kafkas Derneği


nanKaffed

Share