Ankara Çerkes Derneği STK Görüşmeleri Devam Ediyor

 

Suriye’ de yaşanan gelişmelerden dolayı zor durumda olan soydaşlarımızla ilgili bilgi paylaşımında bulunmak, kamuoyu oluşturmak ve gerekli işbirlikleri için temel oluşturmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarına başlatılan ziyaretler sürdürülmektedir. 
 
Son olarak 17 Ocak 2013’ te İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Merkezi’ nde, konu ile ilgili bir toplantı yapılmıştır. Toplantıya, Uluslararası Af Örgütü üyesi ve Mülteci Koordinasyonu Organizasyonu’nun sorumlularından Sayın Volkan Görendağ, İHD Genel Sekreteri İsmail Boyraz ile Çerkes Derneği’ni temsilen, Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Boz ve Genel Koordinatör Sibel Pak katılmıştır. Görüşmede, 24.12.2012’de İHD Genel Merkezi’ nde yapılan ilk toplantıya istinaden İHD tarafından kaleme alınan yazının 18.01.2013 tarihinde Rus Büyükelçiliği’ne teslim edileceği bilgisi aktarılmıştır.
 
Uluslararası Af Örgütü üyesi ve Mülteci Koordinasyonu Organizasyonu’nun sorumlularından Sayın Görendağ, Suriyeli soydaşlarımızın toplu olarak yaşamalarının, gerek sosyal gerekse insani ihtiyaçlarının devlet desteği ile karşılanmasının demografik yapı nedeniyle haklı bir talep olduğu dile getirilmiş ve diğer Suriyeliler için de aynı uygulamaların yapıldığı belirtilmiştir. 
 
İHD tarafından, Suriyeli Çerkesler için atılacak her adımda destek olunacağı ve diğer STK’lar ile de paylaşımda bulunacakları ifade edilmiştir. 
 
Kendilerine konuya gösterdikleri ilgiden ve verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Saygılarımızla,
Çerkes Derneği
(Ankara)
 
cerkes.org.tr 

nanKaffed

Share