Suriye Çerkesleri için

Suriye Çerkeslerinin yaşama hakkının güvence altına alınması ve anayurda dönüş hakkının gerçekleşmesi için Kafkas Dernekleri Federasyonu etkinliklerini yoğunlaştırarak sürdürüyor. Yardım çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütülmesi için "Kaffed Suriye Kriz Komitesi" oluşturuldu. Komite bir yandan Türkiye'ye gelen Suriye Çerkeslerine yardımcı olmaya çalışırken, diğer yandan da Rusya Federasyonu, Türkiye ve uluslararası kuruluşlar nezdinde Suriye Çerkeslerine yardım temin edilmesi ve anayurda dönüşlerinin gerçekleşmesi için görüşmeler yapıyor.

p>

Suriye Çerkeslerinin acil sorunlarının çözümü konusunda Rusya Federasyonu'nun merkezi hükümet düzeyinde gerekli duyarlılığı göstermesi üzerine 5 Ocak 2013 günü Kaffed tarafından Ankara'daki büyükelçilik önünde kitlesel bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki Kafkas derneklerinin üye ve temsilcileri katıldı. Türkiye basınında da büyük yer alan bu etkinliğin, Suriye Çerkeslerinin taleplerinin ilgili tüm devlet ve kuruluşlar tarafından duyulmasına yardımcı olmasını diliyoruz.

Kaffed Suriye Kriz Masası tarafından başlatılan yardım kampanyası da tüm Türkiye'de devam ediyor. Yardım kampanyası için açılan banka hesaplarına yardım gönderebileceğiniz gibi, SMS mesajı ile de bu kampanyaya katkıda bulunabilirsiniz.

Kaffed Suriye Kriz Masası, çalışmalarında şeffaflık gereği yardım kampanyası kapsamında gerçekleşen tüm harcamaları web sitemiz aracılığıyla kamuoyuna duyuruyor.

Bu sayfamızdan, Kaffed Suriye Kriz Masası'nın gerçekleştirdiği faaliyetler konusunda tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.


Basın Açıklaması Metni (5 Ocak 2013)

p>

Basın Açıklaması (Fotoğraflar ve Videolar)

p>

Yardım Kampanyası Hesap Numaraları ve Katkıda Bulunanlar

p>

Yardım Kampanyasına SMS ile Katkıda Bulunanlar

p>

Kaffed Suriye Kriz Masası Harcamaları

p>

Kaffed Suriye Kriz Masası Haberleri

p>

 

 


nanKaffed

Share