Oşhamafe Halk Dansları Toğluluğu Güney Marmara’daydı

Krasnodar Adıge Kültür Merkezi halkdansları topluluğu Güney Marmara bölgesinde bir hafta süreyle konuk oldu. Safiyet Şamova’nın sorumluluğunu yürüttüğü ekip, Bursa’da kalarak, bölgedeki derneklere ziyaretlerde bulundu ve gösteriler yaptı.

İlk ziyaretini Karacabey’e yapan ekip, Karacabey derneğimiz ve Belediye Başkanının evsahipliğinde sahne aldı. Gecede, Karacabey derneği halkdansları ekibinin ve tiyatro ekibi ile birlikte son derece başarılı bir sahne sunumu gerçekleştirdiler.

İki gün İnegöl Adığe Çerkes Kültür Derneği evsahipliğinde İnegöl’de bulunan konuk ekip, resmi temasların yanı sıra Hacıkara Köyü ve Oylat’ta yapılan geziye katıldı.

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan resmi ziyaretlerin ardından kentin tarihi ve turistik yerlerine ziyaretler yapan Oşhamafe ekibi, Bursa’da bir gece organizasyonunda sahne aldı. Aynı zamanda, Bursa Dostluk Kulübü'nün de konuğu oldu.

Mustafakemalpaşa ilçesinde Çerkes Derneği organizasyonu ve ve Belediye Başkanının katılımıyla bir gece etkinliği düzenlendi ve konuk ekibimiz, Tambi Djamuk ile birlikte son derece başarılı bir geceye imza attı.

Bandırma Kafkas Derneği’nin konuğu olan ekip, ilçede yaptıkları gezinin ardından dernekte Bandırmalılar ve gençlerle bir araya geldi ve son derece sıcak bir ortamda sohbet şandı buldu.

Son olarak Balıkesir Adığe Çerkes Kültür Derneği tarafından yapılan organizasyona katılan katılan Oşhamafe ekibi katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Tüm organizasyonlarda, ekibin yanı sıra grup sorumlusu müzisyen Safiyet Şamova’da Adığece şarkılarıyla programa renk kattı.

Bir hafta boyunca Ekip elemanları ve bölge gençleri bir arada olarak, son derece samimi ve kalıcı dostluklar oluşturdular. Anavatan Diaspora buluşmasının son derece güzel örneğini hayata geçirdiler.

 

Krasnodar Adığe Kültür Merkezi Halk Dansları Topluluğu "OŞHAMAFE"

{gallery captions=boxplus.caption}/haber/diaspora/2012/bursa/oshamafe{/gallery}

 


nanKaffed

Share