Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Öğrencilerle Buluştu

Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği, Kocaeli Üniversitesinin Kafkas kökenli öğrencileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

p>

Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı ve yönetimi, KOÜ’ye bu yıl başlayan Kafkaskökenli öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi. Trio Cafe ve Restoran’da gerçekleşen tanışma ve kaynaşma kahvaltısına Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut (Guğoj), dernek yöneticileri Cengiz Hurma, Hayri Tolga Asalkan, Gunda Korkut (Ankuab), KOÜKAF (Kocaeli Üniversitesi Kafkas Kulübü) Başkanı Anıl Der, Başkan Yardımcısı Halime Besleneyve üyeleri ile KOÜ öğrencileri Emre Yılmaz, Esat İnce, Kuzeyfa Şafak, Pınar Sandıkçı, Şeyda Uysal,Hiranur Kılınç, Nihal Pişgen, Harun Yıldız, Hilal Bağlar, Büşra Bilgici, Dijan Albayrak, Ömer Demircan, Dilara Kalmuk, Seda Tanbay, Banu Bahçe ve Okan Arı katıldı.


SICAK VE SAMİMİ ORTAM

p>

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşentanışma ve kaynaşma kahvaltısı oldukça eğlenceli geçti. Bol bol sohbet eden gençler, keyifli bir gün geçirdi. Kahvaltı sonrası Kafkas müziği eşliğinde Kafkas oyunlari oynayan gençler güzel bir gün geçirdi. Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut (Guğoj) amaçlarının üniversitedeki tüm Kafkas kökenli gençlere ulaşmak olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bu yıl KOÜ’ye çok sayıda Kafkas Kökenli öğrenci kardeşimiz başladı. Şimdilik bu kardeşlerimizden 35’i ile bu kahvaltıda bir araya geldik. Türkiye’nin bir çok ilinden gelen Kafkas Kökenli öğrencilerimizi ağırlamaktan çok mutluyum. Onlara desteğimiz hızla sürüyor ve sürmeyedevam edecek.

 

ABAZACA VE RUSÇA EĞİTİMLER

p>

Kardeşlerimize derneğimizde bir oda tahsis ettik. Dernek üyesi öğrencilerimize burs çalışmamızda devam ediyor. Arkadaşlarımız yıl içerisinde folklor ekibimize, dil kurslarına ve diğer tüm etkinliklerimize katılabilirler. Ayrıca Kurban Bayramı’ndan sonra Abazaca ve Rusca kurslarımız başlayacak. Isteyenler Kafkas Kültür Derneği’nin facebook sayfasından veya dernek

binamıza gelerek şahsen başvurabilirler. Son olarak Trio Cafe ve Restoranın sahibi Cem Behram’a ve personeline de gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim.” Trio Cafe Restoran’da gerçekleşen kahvaltıda KOÜ Elektrik Mühendisliği öğrencisi olan PınarSandıkçı’ya sürpriz doğum günü yapıldı. 21 yaşına giren Pınar’ı ilk kutlayan Kocaeli Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Sami Korkut oldu. Sürpriz karşısında oldukça mutlu olan Pınar Sandıkçı, pastasının mumlarını dilek tutarak üfledi. Kendi elleriyle arkadaşlarına ikram etti.

 

Kaynak: http://www.mavikocaeli.com.tr/yerel/kafkas-kultur-dernegi-ogrencilerle-bulustu-h156585.html

p>Kaffed

Share