Nibjeuğ’dan “Hamlet Sigoş”

nan


Hamlet Sigoşdiv>Ankara Kafkas Derneği “Nibjeğu” Tiyatro Topluluğu haziran ayında sahnelediği “Hamlet Sigoş” oyunu ile 26 Aralık Pazar günü Saat: 20:00’de T.C. Kültür Merkezi 75. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda (Mithatpaşa Cad. No: 18 Yenişehir/ANKARA) siz sanatsever hemşerilerimizle bir kez daha buluşuyor.

Oyunların Oyunu "Hamlet"

Danimarka Prensi Hamlet, babası Danimarka Kralının ölümünden sonra derin bir üzüntüye kapılır. Evet, ölenle ölünmez ama ne yapsın, babasını çok sevmektedir. Bu elim olaydan sonra amcası Kladyüs tahta geçer ve kardeşinin daha kırkı çıkmadan, karısı Kraliçe Gertrud ile evlenir. Artık Hamlet’in amca babası ile yenge annesi olmuşlardır.

Soğuğun ayaza kestiği bir Danimarka gecesinde, babasının hayaleti, Hamlet’e görünerek kendisinin sanılanın aksine eceliyle değil, kardeşi olacak terbiyesiz şahsiyet Kladyüs tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü söyler.
P>

Bir yandan hayalet görmüş olmanın verdiği tırsıklık, diğer yandan ‘’doğru mu acep, inansam mı ki buna?’’ diyerek içine düştüğü şaşkınlık, beriki yandan ise Kladyüs’ün sağ kolu Polonyüs’ün kızı Ofelya’ya duyduğu aşk, bünyesini iyice sarsar, vücut kimyası bozulur. O kadar ki, elinde bir kurukafayla "to be or not to be - olmak yada olmamak" diye saçmalayacak kadar.

Kendince bir karar alır. İşin doğrusunu deli taklidi yaparak öğrenecektir. En yakın dostu Horasyo ile sırrını paylaşır. Horasyo adam gibi adam bir genç olduğundan, Hamlet’i bu karmaşık düzende yalnız bırakmaz.

Nıbjeğu Tiyatro Topluluğu ise bu dünya klasiğini bir gaza gelmenin neticesinde oynamaya karar verir. Verir vermesine de canım Hamlet, bunların eline düşünce olur size HAMLET SIGOŞ.

TD>TR>TD>TD>TR>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TR>TD>TD>TR>TD>TR>TBODY>TABLE>Kaffed

Share
Yazan - Yöneten
DIV>
Batkho Mete DEMİRCİ
DIV>
Işık Kumanda
DIV>
Haş'el' Ömer KESKİN
Ansıque Ömer ENES
DIV>
TD>
HamletEmre CANHorasyoYusuf DEMİR
OfelyaDilek SOYKUVVET Kraliçe GertrudÇiğdem YELEN
PolonyüsMahir NAZLIERLeartesOğuz DEMİR
MarselyüsOnur KUYUMCUBernardoMehmet CAN
GüldinşternŞahin CENGİZRozenkranzOsman HOCAOÐLU
FranciskoTahir TARIFortinbransTaha BAYGÜNEŞ
OyuncuSetenay AYDINKral KladyüsMete DEMİRCİ
Tarih – Saat26 Aralık Pazar 20:00
YerT.C. Kültür Merkezi 75. Yıl Kültür Merkezi Tiyatro Salonu
Mithatpaşa Cad. No: 18 Yenişehir
TD>