Sıkça Sorulanlar

 

 

Hazırlık okuyacak öğrenciler ne zaman gidecekler?

Hazırlık sınıflarının 1 Ekim 2011'da açılıyor olması nedeni ile öğrencilerimiz, Eylül'ün son haftası içerisinde gideceklerdir.   

Nasıl gideceğiz?

Burslu ve paralı gidecek tüm öğrenciler kendilerine bildirilecek olan Eylül'ün son haftası içerisindeki bir günde saat 18.00 de Ankara’da federasyon genel merkezinde bir araya geleceklerdir. Burada kendilerine birçok konuda detaylı bilgiler sunulacak ve tüm soruları yanıtlanacaktır. Vizeleri alınmış pasaportları kendilerine dağıtılacak olan öğrenciler saat 24.00 de aynı otobüsle İstanbul’a hareket edecekler ve oradan da Nalçik'e uçacaklardır. 

Uçak fiyatları ne kadar?

Uçak fiyatları değişken olmakla birlikte şuandaki gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı Nalçık için 350$ dır.

Uçak biletimi nasıl almalıyım?

Giderken tek yönlü gidiş alıp oradan gelirken gidiş dönüş ve dönüş tarihi belli olduğu için dönüşü kapalı alınmalıdır. Aksi takdirde uçak bileti bulmakta zorluk çekilecektir.

Uçakta ne kadar bagaj götürebilirim?

20 kg kadar bagaj 5 kg da elinizde çanta götürebilirsiniz. Bu kg aşıldığında her bir kg için 7 dolar ödemek durumunda kalırsınız. Yanınıza gereksiz eşya almamanızı tavsiye ediyoruz.

Özellikle yanıma almam gereken bir şey var mı?  

İki adet nevresim takımı, özel eşyalar, Rusca-Türkce-Rusca fono sözlük, Rusca fiil ve gramer kitabı vs.

Öğrencimize nasıl para göndereceğiz?

Öğrenci velilerinin, Nalçik'te okuyacak çocuklarına istediklerinde para gönderebilmeleri için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir:

Herhangi bir Garanti Bankası şubesinden, vadesiz TL. hesabı açtırılacak,

(Türkiye'deki bankalar arasında muhabir banka olarak sadece Garanti Bankası'nın kartları ile Nalçik'teki bankamatiklerde işlem yapılabilmektedir.)

* Bu hesaba ilişkin iki adet bankamatik kartı (Para Kart) talep edilecek,

 

* Alınan "Para Kart"lardan birisi öğrenciye verilecek, diğeri velide kalacak,

(Böylece veli elindeki kartla Türkiye'deki Garanti Bankası ATM'lerinden para yatırabilecek, öğrenci de parasını oradan alabilecek. Bankadan aldığımız bilgiye göre, para gönderirken herhangi bir havale masrafı alınmıyor, ancak sadece aradaki kur farkından doğan küçük farklar olabiliyor. Yani buradan yatıracağınız Türk Lirasını, öğrenci oradan ruble olarak çekeceği için, iki para birimi arasındaki kur farkı yansıyacaktır...)

 

 

Not: Lütfen başkaca sorularınız varsa bize iletin... info@kaffed.org
yukarı çık