III. KAFFED Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

III. KAFFED Gençlik Çalıştayı Tamamlandı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 25-26 Eylül 2021 tarihlerinde üçüncü KAFFED Gençlik Çalıştayı yapıldı.

Kapadokya ve Ankara’da yapılan gençlik çalıştaylarının ardından pandemi süreci nedeni ile geçen yıl çevrimiçi ortamda Nart Akademi ve Meşe Altı programlarında buluşan gençler bu defa yüz yüze bir araya geldi.

III. KAFFED Gençlik Çalıştayına üye derneklerimiz ile üniversitelerdeki öğrenci topluluklarından 70 gencimiz katıldı.

Çalıştayın ilk gününde gençler tanışma ve kaynaşma oturumunun ardından, “Pandeminin bizden aldıkları ve bize kattıkları” konulu bir oturum yaptılar.

Burada gençlerin dile getirdiği bazı görüşleri aşağıda aktarıyoruz:

Gençler benzer çalıştayların sayısının artırılarak daha sık yapılması, akademisyenlerin birikimlerinin toplumsal çalışmalara yansıtılması için gayret edilmesi, dünyanın her köşesine dağılmış diaspora ile iletişimin güçlendirilmesi için KAFFED’in aracı olmasını istediler. Öz eleştiri de yapan gençler, iş yapma veya yapılan işlere katkı verme konusunda geliştirmeleri gereken yönlerinin olduğunu ifade ettiler.

Çalıştayın ikinci gününde grup çalışmaları yapıldı. Gençler pandemi koşullarını da göz önüne alarak sorunlarımızı ve çözüm önerilerini tartışarak kâğıda döktüler. İkinci bölümde grup sözcülerinin sunumları ve genel tartışma ile bu dokümanlar ortak bir sonuç belgesine dönüştürüldü.

Forum olarak düzenlenen son oturumda ise gençlerimiz KAFFED Genel Başkanı Yıldız Şekerci ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Balıkesir, Gönen, Kiçir, Bursa ve İzmir Dernek Başkanlarımız ile sorun ve taleplerini yüz yüze konuştular.

     

Organizasyonun hazırlık süreçlerine katkılarının yanı sıra Çalıştayın farklı oturumlarına katılarak gençlerimizle görüşlerini ve tecrübelerini paylaşan CHP İl Başkanı Serkan Sarı ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a da teşekkür ediyoruz.

yukarı çık