Meşe Altında Gündem Gençliğimiz ve Anadilimiz

Meşe Altında Gündem Gençliğimiz ve Anadilimiz

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bünyesinde; gençlerimizin bilgi, görüş ve önerilerini, toplumsal dinamizme ve kurumsal çalışmalara yansıtmak, gençlik katılımını güçlendirmek, gençlerimizin kendi aralarındaki iletişimi ve işbirliğini artırmak amacıyla düzenlenen “Meşe Altı Toplantıları”nın bu yıl ikincisi 7 Mart 2021 Pazar günü saat 20.00-22.00 arası gerçekleştiriyor.


Kafkasya’da savaş ve barış gibi önemli toplumsal konuların, kutsal meşe ağacının altında toplanan toplumun önderleri tarafından konuşulması geleneğine de atıf yaparak, toplumsal sorumlulukları yaşamları boyunca pratiğe dökecek olan gençlerimizle yapılacak yuvarlak masa toplantılarına bu isim verilmiştir. 2021 yılı Meşe Altı Toplantıları, pandemi şartları nedeniyle online platform (Zoom) üzerinden gerçekleşecektir.


Toplantılar, farklı konu başlıkları ve farklı katılımcılarla her ayın ilk pazar günü aynı saatte düzenlenecektir. Mart ayının konusu ise gençlerin ana dilimizin yaşatılmasına ilişkin rolü ve önerileri üzerine olacaktır.


Meşe Altı Toplantıları, etkileşimli niteliğinden dolayı en fazla 30 katılımcı ile düzenlenmektedir. Başvuru Formu, katılımcı sayısı tamamlandığında kapanacaktır. Katılımcıların 30 yaş ve altı olması zorunludur. Toplantıda cinsiyet dengesine özen gösterilecektir. Katılımcılar bu şartlara göre başvuru sırası dikkate alınarak belirlenecektir.


Katılım linki başvuru formuna yazılan e-posta adreslerine toplantıdan önce gönderilecektir.


Katılım için 5 Mart Cuma gününe kadar aşağıdaki linkte yer alan formun doldurulması gerekmektedir:


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmGnLr1I6-x78_iLi7XnF8Sv5dmTWJY7b7NfwIZTNpFgPlxA/viewform

yukarı çık