Şeyma ve Tuğba’nın Öldürülmesine İlişkin Davada Karar Verildi

Şeyma ve Tuğba’nın Öldürülmesine İlişkin Davada Karar Verildi

Konya’da 27 Haziran 2019 tarihinde öğretmen Şeyma Sarı (25) ile kız kardeşi Tuğba Sarı’yı (18) tabancayla öldüren, anneleri Hacer Sarı’yı (51) da ağır yaralayan Muzaffer Canpolat’ın yargılandığı davada karar verildi.

Saldırgana cinayetler nedeni ile 2 müebbet hapis, yaralamadan 15 yıl, konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve "konut dokunulmazlığını ihlal" suçundan 2 yıl 6 ay, Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet suçundan da 1 yıl hapis cezası verildi.

Ailenin avukatı Ferit Atalay, duruşma sonrası yapılan basın açıklamasında suçun tasarlanarak işlenmiş olması nedeni ile ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi ile kararı istinafa götüreceklerini belirtti.

Duruşmaya Federasyonumuz Genel Başkanı Yıldız Şekerci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Çerkes Derneği Başkanı Hasan Parılyıldız ve dernek üyeleri ile Konya Milletvekili Abdüllatif Şener katılarak ailenin adalet talebine destek verdiler.

Daha sonra Genel Başkanımız Yıldız Şekerci ve yönetim kurulu üyelerimiz, Konya Çerkes Derneği Başkanı Hasan Parılyıldız ve dernek yöneticileri ile bir araya gelerek anadili, kültür ve kimlik alanlarında yapılan çalışmaları değerlendirdiler.

yukarı çık