Gençler Geleceğe Daha Donanımlı Hazırlanıyor

Gençler Geleceğe Daha Donanımlı Hazırlanıyor

Kafkas Dernekleri Federasyonu bünyesindeki Girişim & İstihdam Komisyonu tarafından gençlerimize yönelik eğitim ve girişimcilik çalışmaları kapsamında organize edilen “İş Dünyasında Etkili İletişim ve Yeni Nesil Kariyer Planlaması” isimli 5 haftalık sertifika programı 19 Aralık tarihinde son bölümü ile tamamlandı.

Üniversite son sınıf öğrencileri ve 30 yaş altı gençlere yönelik hazırlanan ve konusunda uzman eğitmenimiz Sayın Necla ÇAKICI AŞAN tarafından verilen eğitimde, gençlerin kariyer gelişimine katkı verilmesi ve daha etkili iletişim becerileri kazanmaları hedeflendi. Eğitime katılan gençlerimizin son oturumda paylaştıkları geri bildirimler, katılımcıların bu konuda kendilerini geliştirdikleri ve eğitimden yüksek ölçüde verim aldıklarını vurguladı.

5 modülden oluşan eğitimin her anında, interaktif bir ortam yaratıldı. Böylece katılımcıların fikir ve görüşleri dinlendi ve eğitimin kalitesine katkıda bulunuldu.

Gençlerin kendilerini tanımaları, yeni nesil iletişime giriş sağlamaları, iletişimin temel unsurları, kuşaklar, duygusal zeka, pozitif psikolojik sermaye, stratejik planlama, sunum teknikleri gibi konular üzerinden işlenen program sayesinde gençler kendi kariyer yollarına ışık tutmuş oldular.

19 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşen son modülde, gençlerin her birine bu programdan neler edindikleri soruldu. Gelen cevaplara göre hedeflenen noktalara ulaşıldığı anlaşıldı. Gençler, eğitimin onlar için ne kadar değerli olduğunu ve bu 5 haftalık modülün her birine zevk alarak katıldıklarını da belirttiler.

Vaktini ayırıp bu değerli eğitimi gençlere verdiği ve hayat boyu kişiye ışık tutacak bu bilgileri aktardığı için Sayın Necla ÇAKICI AŞAN’a ve aktif katılımları ile programın başarılı olmasını sağlayan gençlerimize çok teşekkür ediyoruz.

yukarı çık