Kafkasya Koşusu Düzenlendi

Kafkasya Koşusu Düzenlendi
Hafta sonunda Ankara’da ilk kez düzenlenen Kafkasya Koşusu gerçekleşti.
 
Böylece Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa başka bir coğrafya ve insanları adına resmi at yarışlarında kupalı koşu düzenlenmiş oldu.
 
İstanbul Kafkas Çerkes Derneği’nin eski ve yeni yönetimlerinin girişimleri ile 21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nü Anma Haftası için planlanan koşu, pandemi kısıtlamaları nedeniyle 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilebildi.
 
Bundan böyle her sene sürgün haftasında Kafkasya Koşusu yapılacaktır. Pandemi nedeniyle bu sene seyircisiz yapılan koşuya gelecek yıllarda halkımızın kalabalık olarak katılım sağlamasını diliyoruz.
 
Bu girişime büyük emek veren İstanbul Kafkas Çerkes Derneği Eski Başkanı Musa Ekinci, Mevcut Başkanı Seyyit Bolat, Sinan Gül ve Şener Baykal’a teşekkür ederken bu talebimizi kabul eden Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreteri Sadettin Atığ ve Türkiye Jokey Kulübü Genel Saymanı Adil Mert Kaya ile diğer yetkililerine de saygılarımızı sunarız. Atınızın ayağı düz bassın.
 
Biz Çerkesler için tarihî önem taşıyan ve bir ilk olan Kafkasya Koşusuna 5 safkan katıldı. TAY TV ve TJK TV den canlı olarak ekrana gelen mücadeleyi Hale Ekmekçi Emre’nin sahibi olduğu, İsmail Hadioğlu yetiştirmesi Aybars (Expansion - Ocean Lady / Avangard) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı. Saibe Öztürk’ün antrenörlüğünü üstlendiği 5 yaşındaki doru at böylece bu yılki ilk birinciliğine imza atmış oldu.
 
 
 
 
 
yukarı çık