Anavatan ile İlişkilerde Yeni Atılımlar

Anavatan ile İlişkilerde Yeni Atılımlar
 
 
KAFFED Genel Başkanı Yıldız Şekerci ve Yönetim kurulu üyeleri 4-12 Ekim tarihleri arasında Cumhuriyetlerimizi ziyaret edecekler. Federasyonumuzun “Dönüş ve Anavatan ile İlişkiler Yılı” kapsamında yürüttüğü çalışmaları güçlendirerek daha ileriye taşımak amacı ile planlanan ziyaretlerde üst düzey görüşmeler gerçekleştirilecek. 
 
Heyetimiz Adıgey Cumhuriyetinin resmî davetlisi olarak Kuruluş Yıldönümü Etkinliklerine katılacak. Daha sonra heyete katılacak olan KAFİAD heyeti ile birlikte Adıgey Cumhuriyeti Devlet Başkanı Murat Kumpılov’a Türkiye ziyareti için teşekkür ziyareti gerçekleştirilecek. Sayın Kumpılov’un Türkiye ziyaretinde gündeme getirilen ekonomik, sosyal, ve kültürel işbirliği alanlarındaki gelişmeler yapılacak resmî görüşmelerde ele alınacak.
 
Genel Başkan Yıldız Şekerci ve heyetin bir bölümü Abhazya Cumhuriyetine giderek Cumhurbaşkanlığına tekrar seçilen Raul Hacımba’nın 9 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yemin törenine resmî davetli olarak katılacak. 
 
KAFFED ve KAFİAD ortak heyeti 10 Ekim 2019 tarihinde Kabardey Balkar Cumhuriyetine geçecekler. Devlet Başkanlığına resmî olarak atanan Kazbek Kokov’a tebrik ziyaretinde bulunacak heyetimiz, kendilerini ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda işbirliğini geliştirmek amacıyla Türkiye’ye davet edecekler.
 
Genel Başkanımız Yıldız Şekerci ve beraberindeki heyet, görüşmeleri tamamladıktan sonra 12 Ekim 2019 tarihinde Türkiye’ye dönecek.
yukarı çık