Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği 25 Kasım 2018 Pazar günü 12. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Genel Kurul toplantısına Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Atilla Mutlu Alkış, Göksun AK Parti İlçe Başkanı  Ufuk Ünal, Chp Göksun İlçe Başkanı  Bedri Tokuç, Dünya Çerkes Birliği Delegesi  Lusana Abidoga ile  Doğu Akdeniz Bölgesinde yer alan KAFFED Üyesi Derneklerin Başkanları ve halkın yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir.

Genel Kurul Dernek Başkanı Hakan Aydemir'in konuşmsı ile başladı. KAFFED Yönetim KuruluÜyesi Atilla Mutlu Alkış Divan Başkanlığı'na seçildi. Önceki yönetim ibra edildi ve gündemdeki tüzük değişiklikleri kabul edildi. 

Genel Kurul'da Başkanlığa aday olan  Bekir Sami Yavuz ve İsa Elagöz 15'er dakikalık konuşmalar yaparak yönetim kurulu üye adaylarını tanıttılar.

Genel Kurul'da yapılan konuşmaların ardından seçim heyecanına geçildi. Toplam 735 üyenin listede yer aldığı seçimde 445 üye oy kullandı. Oylama sonucunda başkan adaylarından, Bekir Sami Yavuz'un listesi 227 oy alarak yönetim kurulu başkanlığa seçilirken, diğer aday İsa Elagöz ise 211 oy aldı. 7 oy ise geçersiz ilan edildi. Yeni başkan seçilen Bekir Sami Yavuz ve oylamada ikinci olan İsa Elagöz sahnede kucaklaşarak toplumumuza yakışır şekilde tablo sergilediler.

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Hakan Aydemir ve Yönetim Kuruluna emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, Başkanlığa seçilen Bekir Sami Yavuz ve Yönetim Kurulu'na başarılar diliyoruz.

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

1- Bekir Sami Yavuz (Başkan)

2- Nadir Sandıkçı

3- Meral Sevin

4- Mutlu Bolat

5- Nazlı Yağlıca

6- Mehmet Rufai Duman

7- Sermet Atalar

 

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

1- Kemalettin Tutucu

2- Kudret Duman

3- Fulya Ece Dilekçi

4- Ahmet Çelik

5- Güneş Bolat

6- İbrahim Altan Sandıkçı

7- Semih Sevim

 

yukarı çık