KAFFED Güney Marmara Bölge Toplantısı Yapıldı

Salı, 30 Ocak 2018 16:46

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Güney Marmara Dernekleri bölge toplantısı 28 Ocak Pazar günü İnegöl'de yapıldı.

Toplantıya Bursa Çerkes Derneği, Balıkesir Çerkes Adıge Kültür Derneği, Kemalpaşa Kafkas Kültür Derneği, Susurluk Kafkas Kültür Derneği,  Gönen Kafkas Kültür Derneği, İnegöl Çerkes Adıge Kültür Derneği, Yalova Çerkes Birliği, Bandırma Kafkas Kültür Derneği katıldı.

Bölgede yapılan Anadil çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda çalışmalara yaz sezonunda da devam edilmesi yönünde görüş bildirildi.

Güney Marmara Gençlik komisyonu, derneklerden gelen isimlerle oluşturuldu. Toplantıda bulunan dernek temsilcisi gençler, ilk toplantı ve koordinasyon konusunda görevlendirildi.

Bölge şöleni organizasyonu için, bir önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi. Şölen Adıgey'den müzik grubu ve yazar/şair/sanatçılar davet edilerek gerçekleştirilecek. 17 yıl boyunca yapılan şölenlerin mekan, program ve katılım bilgilerinin derlenmesi için bir komisyon kuruldu.

25 Şubat'ta Balıkesir de yapılacak olan Kaffed halk toplantısı için tüm bölge dernekleri katılımı konusunda çalışma yapmasının kararlaştırılmasından sonra toplantı sona erdi.

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele