Kamuoyuna...

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 10:27

Bir kez daha insanlık dışı bir saldırı ile karşı karşıyayız. Giderek vahşileşen saldırıların sonuncusu geçtiğimiz gün Gaziantep’te yaşandı, bir düğünde çoğu kadın ve çocuk 51 kişi katledildi, yüzlerce insan yaralandı.

Bir kez daha haykırıyoruz: alışmayacağız!

Hiçbir hal ve koşulda katliamların sıradanlaşmasını kabul etmeyeceğiz, bu vahşetin duygularımızı, ilkelerimizi ve değerlerimizi kör etmesine izin vermeyeceğiz.

Yaşanan terör, insanları korkutmaya, korkutarak birbirlerine saldırtmaya, vahşet sarmalını genişletmeye çalışıyor. İşte bu nedenle evrensel insan hakları temelinde, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal görüş, ulusal köken ve sosyal konumu ne olursa olsun herkesin eşit ve aynı haklara sahip olduğu ilkesi doğrultusunda tüm insanların özgür ve mutlu yaşayabileceği idealine her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Teröre karşı çıkmanın en etkili yolu, bizi sürüklemek istediği karanlığa ve barbarlığa karşı çıkmaktır.

Her zaman vurguladığımız gibi tüm halkımızı, dostlarımızı ve vatandaşlarımızı provokasyonlar konusunda dikkatli olmaya, "Yurtta Barış, Dünyada Barış" ilkesinin gerçekleşmesini sağlamak için mücadele etmeye davet ediyoruz.

Bu vesile ile  Elazığ, Van, Bitlis, Gaziantep saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yararlılara acil şifalar diliyoruz.

Kafkas Dernekleri Federasyonu

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele