Nalçik Yaz Kampı Başladı

Pazartesi, 01 Ağustos 2016 08:57
KAFFED Kabardey Balkar Cumhuriyeti Nalçik kentinde düzenlenecek yaz kampına 12-17 yaş aralığında 22 çocuk gönderdi. 
 
Ankara İstanbul, Tokat ve Maraş gibi illerden katılım sağlanan kamp, 1-15 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. 
 
Çocukların rehber öğretmenliğini KAFFED eski Genel Sekreteri M. Zeki Kartal yapıyor.
 
Son dönemde Türkiye’de yaşanan gelişmeler nedeniyle yurtdışına gidiş için prosedürün oldukça değişmiş olması, yeni uygulamada kısa sürede farklı ve fazlaca evrak istenmesi  gibi zor aşamalara rağmen Federasyonumuz ve ailelerin özverili gayretleri sonucu tüm prosedürler aşıldı, çocukların eksiksiz ve sorunsuz gitmeleri sağlandı.    
 
Gerekli evrakların ve vizelerin tamamlandığı 29 Temmuz Cuma akşamı  Ankara'da bulunan 13 çocuk ve aileleri ile Federasyon Merkezinde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Kaffed Genel Başkanı Yaşar Aslankaya, Grup öğretmeni Zeki Kartal, Genel Koordinatör Filiz Kaplan, 2014 yaz kampı rehber öğretmenleri Demir Kızılkaya ve Hülya Şahin katıldılar. 
 
Toplantıda Ankara'dan İstanbul'a gidiş, Atatürk Havaalanı'nda buluşma, orada yapılacaklar ve yapılması gerekenler ile yaz kampı konularında detaylı bilgiler verdi. Önceki dönem rehber öğretmenlerimiz Demir Kızılkaya ve Hülya Şahin'in tecrübelerini anlatarak önerilerini paylaştıkları toplantıda, veliler de merak ettikleri konular hakkında cevap alma olanağı buldular. 
 
Pazar günü KAFFED’de buluşan 15 çocuk ve Grup öğretmenleri  Zeki kartal, Federasyon yetkilileri ve Ailelerin uğurlaması ile İstanbul’a hareket ettiler. 
 
Havaalanında diğer çocuklarla buluşma ve gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından da Nalçik’e uçtular. 
 
Genelde birbirlerini tanıyan 22 kişilik gruptaki çocuklar giderken oldukça heyecanlı ve mutlulardı.  
 
Federasyonumuzun her yıl öğrenci gönderdiği Nalçik’te yapılan bu yaz kampına Kabardey Balkar Cumhuriyeti ve çevre ülkeler ile Ürdün, Suriye, İsrail ve Türkiye gibi farklı ülkelerden toplam 350-400 çocuk katılıyor. Çocukların pasaport ve gidiş dönüş masraflarını aileler, orada kaldıkları 15 gün için yeme içme barınma ve gezi gibi masraflarını cumhuriyet karşılıyor. Gornıy Rodnik adlı oldukça büyük sanatoryumda kalan öğrenciler için dil kursları, şehir ve doğa gezileri ile eğlenceler düzenleniyor. 
 
Çocukların çok güzel arkadaşlıklar kazandıkları, anavatanlarını tanıma olanağı buldukları, her sabah aldıkları dil dersleri sayesinde harfleri ve günlük kullanılan kelimeleri öğrendikleri ve kamp sonunda güzel anılarla, dostluklarla mutlu döndükleri yaz kampına, bu yıl Türkiye'den katılanlar: 
 
Mehmet Zeki Kartal (Rehber Öğretmen)
Ata BerkukKadıoğlu
AyberkNural
BatuhanGüneş
BerkanSeymen
CanberkKuş
DidejanKankoç
Elif ÇağlaDuman
GökhanSolmaz
Hayrettin BekhanDoğan
JanDuman
Jankat BerslanDinçer
Janok NartkanDinçer
Kadir NartkanBay
NartPolat
NefinCantürk
NejanPolat
NerisŞenvar
PeritDinçer 
SinejanSenkir
Sinejan Kankoç
Talha AlhazAlmus
Zeynep LinaTeğmen
 
 
 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele