Mülteci Komisyonu Suriyeli Aileleri Ziyaret Etti

Mülteci Komisyonu Suriyeli Aileleri Ziyaret Etti
KAFFED Mülteci Komisyonu, Ankara’da yaşayan Suriyeli Çerkes ve Çeçen aileleri ziyaret etti.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu Mülteci Komisyonu, Suriye'de halen devam eden iç savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan ve Ankara'da ikamet eden Suriyeli Çerkes ve Çeçen beş aileyi evlerinde ziyaret etti. Ziyaretlere Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yaşar Aslankaya ve komisyon üyelerinden Ali Önlü, Bislan Jalouqa, Av. Selçuk Ulutaş, Av. Şamil Keleş’in yanı sıra Çerkes Derneği üyelerinden Dania Balker ve Seven Jalouqa da eşlik etti. 
 
Ağırlıklı olarak Sincan’da ikamet eden aileler ile görüşen komisyon üyeleri, Türkiye çapında başlatılan envanter çalışması ile ilgili bilgi verdikten sonra, ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunlar konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, sürekli iletişim halinde olmaları halinde birlikteliklerinin artacağını ve sorunların çözümünde büyük mesafeler katedilebileceğini belirttiler. Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yaşar Aslankaya ise, ekonomik, hukuki, eğitim, sağlık vb. her türlü konuda sıkıntıları olduğu zaman direkt olarak komisyonun Ankara temsilcileri ile irtibata geçmelerini, kendilerinin de ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını iletti.
 
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ev ziyaretlerine önümüzdeki günlerde de ara vermeksizin devam edileceği belirtilirken, Mülteci Komisyonu üyeleri yapılan çalışmalara gönüllü olarak destek vermek isteyen herkesi birlikte hareket etmeye çağırdıklarını ifade ettiler.
 
yukarı çık