Kaffed 11. Doğu Akdeniz Festivaline katıldı

Pazartesi, 04 Ağustos 2014 12:35
KAFFED YK, artık geleneksel hale gelen Uluslararası Doğu Akdeniz Çerkes Kültür Festivaline katıldı. Göksun ilçesinde gerçekleşen festivale siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, dernek yönetici ve üyeleriyle birlikte Türkiye’nin her bölgesinden binlerce Çerkes ve Çerkes dostu katıldı.
 
Festivalin ana teması Anadil idi. Hazırlık ve Festival süresince Anadilimizin korunması konusu vurgulandı. Seçmeli dersler konusunda hazırlanmış broşürler dağıtıldı. Aynı zamanda Maykop’ta devam etmekte olan Tıj İlkay misafirhanesine destek talep edildi. Bu projeye katkı çerçevesinde sanatçımız Hajmeram Gökhan Şen tarafından hibe edilen Xexes 2 CD satışları yapıldı. Gökhan Şen kardeşimize göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Festival süresince vurgulanan diğer bir konu ise Göksun’da yapılması planlanan Göksun Çerkes Kültürevi oldu.
 
KAFFED Genel Başkanı Y. Aslankaya yaptığı konuşmada, Federasyonumuz hakkında kısa bilgi verdikten sonra katılımcılara, emeği geçenlere ve destek verenlere teşekkür etti. Protokol konuşmalarında sonrasında başlayan program sürecisince anadillimizde söylenen şarkılar ve genç kardeşlerimizin folklor gösterileri katılımcılara güzel anlar yaşattı. Festival alanında kurulan Standlar ise katılımcılar tarafından ziyaret edildi. Kaffed Standında Anadil, Çerkesler, 21 Mayıs-150.Yıl için bastırılmış broşürlerin dağıtımı yapıldı. Festival süresince gerçekleşen tüm etkinliklerin çekimleri, Kaffed girişimleri ile davet edilen TRT ekibi tarafından yapılmıştır. Festival gelecek yıl aynı coşku ve güzelliklerle buluşmak temennileri ile sona erdi.
 
KAFFED olarak bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele