Denge Denetleme Olmadan Ne Parlementer Ne Başkanlık Sisitemi

Cuma, 12 Nisan 2013 09:45

Denge ve Denetleme Ağı'nın 08.04.2013 tarihinde Ankara Sheraton Otelde "Denge Denetleme Olmadan Ne Parlementer Ne Başkanlık Sisitemi" gündemli toplantısına görevli olarak Genel Başkan Yardımcımız Av. Hasan Seymen ve dinleyici olarak, Yönetim Kurulu Üyeleri Yıldız Şekerci, Demir Kızılkaya, Ankara Derneği üyelerinden Semra Taymaz, Meral Fidan, Sibel Pak katılmışlardır. Federasyonumuzu temsilen ağın içinde görev alan Hasan Seymen moderatörlüğünü de yaptığı toplantıda Federasyonumuzu hakkıyla temsil etmiştir. Toplantıya, Prof Dr.Ergun Özbudun ,Prof Dr.Levent Köker, gibi Türkiye'nin en önde gelen hukuk profesörleri, İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof.Dr.Fuat Keyman yine politika ve hukuk konusunda isim yapmış profesörler, siyasi partilerin Anayasa Komisyonunda görevlendirdikleri milletvekilleri, Mustafa Paçal gibi Türkiye'nin en büyük sendika yöneticileri, gazeteciler, Sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve dinleyici olarak da onlarca kişi katıldı.

Anayasa sürecine katkı koymak adına yapılan çalışmaların takibi amacı ile Federasyonumuzun içinde yer aldığı "Denge Denetleme Ağı Savunuculuk ve izleme çalışmaları" kurumsal reformları siyasetin ve kamuoyunun gündeminde tutmaya ve karar vericiler üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

Bugüne kadar İstanbul ve Ankara'da defalarca toplantı düzenleyen Denge ve Denetleme Ağı, Mecliste gurubu bulunan Siyasi Partilerle ve özellikle anayasa uzlaşma komisyonu üyeleri ile periyodik olarak görüşmekte ve bu görüşmelerin tamamına yakınında Federasyonumuz da temsil edilmektedir.

Ayrıca 23 Mart günü İstanbul Politikalar Merkezi-Sabancı Üniversitesi-Stiftung Mercator Girişimi’nin düzenlediği "İklim Değişikliği Tehdidine Karşı İstanbul Manifestosu sunum ve tartışması" yapıldı. İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Fuat Keyman’ın ev sahipliğindeki buluşma, alarm veren iklim bozulması için yapılabileceklerin tartışılmasını ve manifestoda ortaya konan ilkelerin savunulmasına yönelik ortak bir yol haritası oluşturulmasını amaçlayan toplantıya, Federasyonumuzu temsilen Genel Başkan Yardımcımız Av.Doğan Duman ve Yönetim Kurulu üyemiz Erdoğan Yaşar katılmıştır.

Federasyonumuzu temsilen söz konusu toplantılar için katılım düzeyi ve katılımcıların katkıları İstanbul Politikaları Merkezi, Denge Denetleme Kurulu yöneticileri ve diğer katılımcılar tarafından takdirle ve övgüyle karşılanmıştır.

Kafkas Dernekleri Federasyonu

 

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele