Suriye’deki Kardeşlerimizin Yoğun Gelişleri Sürüyor

Çarşamba, 20 Şubat 2013 13:05

Dört yetişkin, yedi çocuktan oluşan iki aile, İKKD-Genç tarafından havaalanından karşılandılar ve Bağlarbaşı derneğimize getirildiler. İhtiyaçları giderilen aile Güney Marmara Bölge Koordinatörü Bursa Dernek Başkanı Levent Turgut Bey ile yapılan görüşme sonrasında Balıkesir Dereli Köyü’ne gönderilmeleri kararlaştırılmış olup, 11 kişilik aile akşam Dereli köyünde kendilerine tahsis edilen eve uğurlanacaklardır.

Gaziantep’e gelip Dernek Başkanımız Hakan Bey ile irtibata geçen ve misafir edilen 10 kişilik aile Antalya Dernek Başkanımız Cihat Ercan Bey ile yapılan görüşme sonucunda değerli kardeşimiz Namık Bey’in kendilerine tahsis ettiği eve yerleştirilmek üzere Antalya’ya yolcu edileceklerdir.

İstanbul’a gelip Yönetim Kurulu ve kriz masası üyemiz Erdoğan Yaşar Bey tarafından misafir edilen genç evli çift ise Karacabey’e uğurlanacaklardır.

Önümüzdeki hafta içerisinde geleceklerini belirten 8 kişilik ailenin ise yerleri ayarlanmış olup yetiştiklerinde misafir edilecekleri evlerine uğurlanacaklardır.

Yukarıda belirttiklerimizin sadece üç gün içerisindeki gelişen olaylar olduğu düşünüldüğünde olayın vahameti göz önüne serilmekte bu vahamet karşısında tüm Çerkesler elini az veya çok demeden taşın altına koymalıdır.

Federasyonumuz Kriz masası ile bağlantılı Türkiye’nin dört bir tarafındaki derneklerimiz ve Kriz Masası çalışanlarımızın üstün gayret ve çabaları ile evlere yerleştirilen soydaşlarımızın sayısı her geçen gün hızla artmaktadır.

Türkiye’de ve dünyanın başkaca yerlerinde yaşayan Çerkeslerin bu trajedi karşısında yapabilecekleri bir şeyler mutlaka vardır.

Saygı ile duyurulur.

KAFFED SURİYE KRİZ MASASI

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele