Medet Önlü Davasında 8. Duruşma Görüldü

Pazar, 08 May 2016 09:02

Medet Önlü cinayeti davasında 8. Duruşma 2 Mayıs'da Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu sanıklar Murat Aluç ve Mehmet Akif Cömert’in hazır bulunduğu duruşmaya Medet Önlü’nün dostları ve Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu da katıldı.

Duruşmada Savcı, sanık Murat Aluç’un tasarlayarak öldürme suçundan “ağırlaştırılmış müebbet” ve “ruhsatsız tabanca bulundurmak” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması, davanın sürüncemede kalmaması için yakalanamayan sanıklar Ezbulatov ve Peltek hakkındaki dosyanın ayrılması, diğer sanıkların ise beraatlarına karar verilmesi yönünde görüş bildirdi.

Önlü ailesi vekili Avukat Erdal Doğan, katil ve ona yardım edenlerin cinayetten 24 sonra emniyetçe tespit edilmesine rağmen, olaydan iki gün sonra sanık Rızvan Ezbulatov’un Atatürk Havaalanı’ndan çıkarılarak gönderildiğini, sanık Murat Aluç’un yakalanmaması yönünde de bir direnç olduğunu gördüklerini, diğer sanık Ömer Peltek’in ise olayın üzerinden üç yıl geçmesine rağmen Türkiye’de olduğu bilindiği halde yakalanmadığını ifade etti. Doğan, diğer sanıklar M. Akif Cömert ile İbrahim Şimşek’in olaydaki rollerinin basit bir yardım-yataklık şeklinde değerlendirilemeyeceğini, sanıkların cinayette aktif bir rol aldıklarını ve bu nedenle sanıklara iddianamedeki gibi ceza verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Ezbulatov ve Peltek hakkındaki dosyanın davanın sürüncemede kalmaması için ayrılmasına ve haklarındaki tutuklama kararlarının devamına karar verdi. 9. duruşma 13 Mayıs günü saat 14.00’de gerçekleşecek.

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele