İnegöl Çerkes Derneği Yeni Yönetimini Seçti

Salı, 18 Şubat 2014 07:47

İnegöl Çerkes Adıge Kültür Derneği'nin yoğun katılımla gerçekleştirilen olağanüstü kongresinde üyelerin tamamının oyunu alan Mustafa Sevim dernek başkanlığına getirildi.

08 Şubat Cumartesi akşamı dernek merkezinde 138 üyenin tamamının katılım sağladığı kongrede konuşan İnegöl Çerkes Adige Derneği eski başkanı Osman Kardaş; “1996 yılından bu yana toplumumuza değer katmak adına dernek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstedik ki genç kardeşlerimiz bu görevleri üstlensin ve daha aktif çalışmalar yapılsın. Bu doğrultuda zaten iki dönemdir başarılı bir şekilde yönetim kurulu üyeliği görevini sürdüren Mustafa Sevim kardeşimizin derneğimizin başkanlığını üstlenerek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte başarılı çalışmalar yapacaklarına inanıyorum. Yeni oluşan yönetimin yapacağı tüm çalışmalarda her zaman desteğimizi vereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Kongrede divan başkanlığına seçilen Hakkı Baydar ise yaptığı konuşmada; “ Derneğimizin yeni Yönetim Kurulunu ve Başkanı Mustafa Sevim kardeşimizi şimdiden tebrik ediyorum. Yapacakları tüm çalışmalarda her zaman destekçi olacağımızı belirtmek istiyorum.  Sürecin hayırlı olmasını ve yapılacak çalışmaların toplumumuzun birlik ve beraberliğine katkılar sağlamasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkanlık görevi teklif edilen Mustafa Sevim kongreye katılım sağlayan üyelerin tamamının desteğini alarak İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği Başkanı seçildi.

Seçimlerin ardından konuşan İnegöl Çerkes Adige Kültür Derneği Başkanı Mustafa Sevim; “Öncelikle Çerkes toplumuna yakışan biçimde çok yoğun bir katılımla kongremize iştirak ettiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Her şeyden önce bugüne dek derneğimize hizmet etmiş tüm başkan ve yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizler bugüne dek yapılmış olan tüm çalışmaların üzerine artılar katmak için mücadele edeceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte İnegöl’ümüz de sadece iki köyümüz ve şehir merkezinde yaşayan Çerkeslerin değil  Çorum, Yozgat, Muş, Tokat ve Kayseri gibi şehirlerimizde aileleri olan ve hayatlarını İnegöl’ümüzde sürdüren tüm Çerkes kardeşlerimizi de derneğimiz çatısı altında toplayacağız. Çok kısa zamanda büyük katılımların olduğu ve ciddi organizasyonların yapıldığı bir yapı göreceksiniz. İnegöl halkına da şimdiden müjdelemek isteriz ki, tüm halkların katılım sağlayacağı geniş katılımlı Çerkes Yaz Şöleni  etkinliklerimize hemen önümüzde ki yaz aylarında başlayacağız. İnşaallah katılımcı ve sürekli aktif bir yapı içerisinde samimiyetle çalışmalar yürüteceğiz. Son olarak bu akşam çok yoğun bir katılım sağlayarak bizlere moral verdiğiniz için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Derneğin Yeni Seçilen Yönetim Kurulu Listesi;

Mustafa Sevim  (Başkan)

İdris Aydın

Aydın Akın

Fatih Demircan

Ferhat Şimşek

Hakan Kandemir

Mesut Demircan

Kamettin Kayhan

Yücel İlçin

Süleyman Gülmüş

İdris Kardaş

İsmail Demircan

Münür Kılıç

Cengiz Öz

İshak Özbay

Mustafa Demiröz

Yusuf Güleç

Yılmaz İlçin

Mahmut Yılmaz

Ramazan Demircan

Ramazan Kandemir

Semih Şimşek

Kazım Demircan

Ergün İlçin

Salih Arığ

Emre Arığ

Onur Turan

Nihat Turan

Sadri İlçin

M.Sami Sevim

Şevket Çoşkun

Osman Kolay

Selahattin Aydın

Osman Tanrıverdi

Orhan Kumsar

Harun Gülmüş

Yavuz Baykul

Yusuf Başkurt

Ali Fuat Özbay

Ramazan İlçin

Ünal Arslan

Cemil Arığ

Fatih Aytemur

İsmail Tunç

Ertan Şahin

Murat Akın

Vahit Arığ

Burhan Turan

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele