Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü İlk Öğrencilerini Bekliyor

Çarşamba, 11 Eylül 2013 09:19
Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri, Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü 2013-2014 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini bekliyor.
 
Derneğimizin talebi üzerine açılan Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri,  Çerkes Dili ve Edebiyatı Bölümü ilk öğrencilerini almak üzere hazırlıklarını tamamladı.
 
Bu yıl ilk olarak Ek Kontenjan kitapçıklarında yer alacak Bölüm 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında eğitim öğretime başlamaya hazır. 20 Eylül 2013 tarihinde yayınlanacak olan Ek Kontenjan kitapçıkları ile üniversitelere kayıt için müracaat edecek öğrencilerimiz Düzce Üniversitesi'nde bu bölümü tercih edebilecekler. İlk yıl kontenjanı 20 olarak bildirilen bölümde öğrencilere Adıge Dili ve Edebiyatı yanında Rusça dersleri de verilecek. Bölümün amacı öğrencileri iyi bir Adıgece eğitimi ile beraber seçmeli dersler ile Dilbilimi (Linguistics)veya Toplumdilbilimi (Sociolinguistics) alanlarına yönlendirmek. Diğer bir deyişle, öğrenciler dilbilimi üzerine veya dil ve toplum ile ilgili sosyal araştırmalar yapmaya odaklanabilecekler. Bölümün eğitim programı  dil eğitimine temel teşkil edebilecek ikinci veya yabancı dil kazanımı ile ilgili dersler de içermektedir. 
 
Müracaat etmek isteyenlerin bu yıl yayınlanacak Ek Kontenjan başvuru tarihlerini kaçırmaması gerekiyor. İleriki yıllarda Yüksek lisans ve Doktora açılması da düşünülen Çerkes Dili ve Edebiyatı bölümü için öğrencilerimizin bu sonbaharda başvurularını bekliyoruz.
 
Düzce Üniversitesi 10 Fakültesi, 3 Enstitüsü, 4 Yüksek okulu, 9 Meslek Yüksek okulu ve diğer akademik birimleri ile her geçen gün büyüyen ve değer üreten bir Devlet üniversitesidir. Merkez kampüsü Konuralp Yerleşkesinde bulunan üniversite hakkındaki ayrıntılı bilgilere www.duzce.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği.

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele