Maraş Derneğinde Diyabet Konulu Konferans Düzenledi

Çarşamba, 03 Nisan 2013 07:32

Derneğimizde, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Diyabet Vakfı tarafından başlatılan “Diyabet Akran Eğitim Programı” kapsamında, proje İl Koordinatörü Ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Dahiliye Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe ve Akran Eğitim Projesi Kahramanmaraş İl Akranı Sibel Soytürk'ün katıldığı diyabet konulu konferans düzenlendi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan dernek başkanımız Lisan Alkış, böylesine faydalı bir sağlık hizmetini derneğimizde organize ettiklerinden dolayı memnun olduklarını belirtirken, katılan değerli hocamıza ve Sibel hanıma teşekkür etti ve sözü Prof.Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe'ye bıraktı. Büyükbeşe konuşmasının başında, Çerkes yemeklerimizi tattığını ve çok beğendiğini, ancak sağlık için ölçülü tüketmenin gerektiğini belirtti. Diyabetin dünyada ve Türkiye’de giderek arttığını ve diyabetlilerin neredeyse yarısının bu hastalığını bilmediklerini ayrıca Kahramanmaraş’ın da bu konuda Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu sözlerine ekledi.

Konferansın diğer konuğu olan Sibel Soytürk, kendisinin de diyabet hastası olduğunu ve diyabet akran eğitim programında Kahramanmaraş il akranı olduğunu belirtirken proje hakkında bilgiler sundu.

Katılanların kan şekerlerinin ölçüldüğü, broşürlerin dağıtıldığı ve katılım sertifikalarının verildiği konferans hastalara özel poliklinik hizmeti verilmesiyle sona erdi.

Dernek yönetim kurulu olarak, üyelerimize vermiş olduğu bu güzel sağlık hizmetinden dolayı sayın hocamız Prof.Dr. Mehmet Akif Büyükbeşe’ye ve sayın Sibel Soytürk’e, konferansa göstermiş oldukları ilgiden dolayı üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele