Trt Avaz Çekimleri Maraş Derneğimizde Yapıldı

Cuma, 01 Mart 2013 06:51

Trt Avaz Televizyonu'nda yayınlanan "Anadolu'nun Sıcak Yüzleri" İsimli programın çekimleri derneğimizde yapıldı. Öğle saatlerinde derneğimize teşrif eden Trt Avaz Ekibi üyelerimiz tarafından karşılandı. "Düğün Öncesi Thamade'den İzin Alma" bölümünün çekimleri Thamade odasında yapıldıktan sonra, konvoylar halinde dernek başkanımızın Namık Kemal Mahallesi'ndeki evlerine geçildi.

Köy Düğünü ortamının sağlandığı çekim alanında, yerel kıyafetleriyle gençlerimiz şarkılar söyleyerek düğün yaptıktan sonra, geleneksel düğünümüzün çekimlerine geçildi. Wuıg, Houh ve Bje geleneklerimizin yansıtıldığı çekimlerin ardından tekrar derneğe dönüldü ve Meral Sevin Hanım tarafından klasik Çerkes yemeklerimizin tanıtıldığı çekimlere geçildi. Çeşit çeşit yemek ve böreklerimize Trt Ekibi büyük ilgi gösterirken çekimler sonunda tüm üyelerimiz ve misafirlerimizle birlikte yemekler yenilerek program sona erdi.

Dernek yönetim kurulu olarak; kültürümüzün tanıtımına olan katkılarından dolayı değerli Trt Avaz Ekibine, geleneklerimizi en iyi şekilde sunmaya çalışan değerli thamadelerimize, yaptıkları yemeklerle yemek kültürümüzü tanıtmaya vesile olan başta Meral Sevin Hanımefendi olmak üzere tüm hanımlarımıza, düğün geleneklerimizi en iyi şekilde sahneleyen değerli Gençlik komisyonumuza ve tüm gençlerimize, Trt Avaz Ekibine sunulan plaketten dolayı Germenicia Çini Hediyelik Yetkilisi Mutlu Bolat Bey'e ve bu programda emeği geçen tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Kahramanmaraş Kafkas Derneği


Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele