KAFFED Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kayseri’de sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulundu

Pazartesi, 24 Şubat 2014 07:45

Kayseri Kafkas Derneği tarafından organize edilen kültür gecesine katılmak üzere Kayseri’ye gelen KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya ve Yönetim Kurulu üyeleri  Hülya Şahin, Ertan Koyuncu ve Recami Bursa Cumartesi akşamı gerçekleştirilen programa katıldıktan sonra Pazar günü de Kayseri’de bulunan sivil toplum kuruluşlarına ziyarette bulundular.

Pazar günü ilk önce Kayseri Birleşik Kafkas Derneği ziyaret edildi. Dernek yöneticileri ve üyeleri tarafından karşılanan heyet, karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulundu.  KAFFED heyeti Federasyonun çalışmaları hakkında kısaca bilgiler sunduktan sonra yapılan etkinlikler,çalışmalar hakkında taraflarına sunulan soruları cevaplandırdılar.  Bu ziyarette Suriye Kriz masası, anadil eğitimi konusundaki çalışmalar, Adıgece seçmeli dersi konusunda neler yapılabileceği, karşılıklı ilişkiler ve olabilecek proje çalışma önerileri gibi konular görüşüldü.

Yaklaşık 1.5 saat kadar süren görüşmenin ardından heyet dernekten ayrılarak Kayseri Kafkas Derneği’ne ziyarette bulundu. Dernek Yönetim kurulu üyeleri ve gençler tarafından karşılanan KAFFED heyeti burada karşılıklı sohbet havasında görüşmelerde bulundu. KAFFED Genel Başkanı Yaşar Aslankaya yapılan kültür gecesinin değim yerinde ise mükemmel olduğuna vurguda bulunarak salonda hazır bulunan dernek gençlerine teşekkürlerini iletti ve bu çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmeleri ricasında bulundu.

Akabinde Kayseri derneği yöneticileri bölgesel çalışmalar, plan-projeler  ve karşılıklı olarak neler yapılabileceği konuları ile birlikte özellikle Adıgece seçmeli dersinin uygulanması aşamasında karşılaştıkları sorunları dile getirerek bu konuda KAFFED'in çalışmalarını sordular, neler yapılabileceğini görüştüler.

Dernek yöneticileri Federasyon tarafından gerçekleşen bu ziyaretin çok faydalı olduğuna, bundan sonra da bu gibi ziyaretler ile programlar ve projelerle çalışmaların daha ileriye gidilebileceği konusuna vurgu yaptıktan sonra heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

 Yaklaşık 2 saat süren ziyaretin ardından KAFFED heyeti dernek binasından ayrılarak Kayseri’deki temaslarını tamamlamış oldu.

Haber ve Fotoğraflar: Mole Levent Kaplan

 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele