Uzunyayla İnliören Festivali Yapıldı

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 12:04
8-9 Temmuz 2016 tarihlerinde Kayseri ili Pınarbaşı İlçesine bağlı İnliören köyünde gerçekleştirilen Festivale ilgi büyüktü. 
 
Festivale, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Pınarbaşı Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erdoğan Mutlu, KAFFED Başkanı Yaşar Aslankaya, BİRKAF Başkanı İzhan Baykal, Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Mutlu Akkaya ve çok sayıda davetli katıldı. 
 
Uzunyayla bölgesi ve Türkiye genelinden Çerkeslerin katıldığı iki günlük etkinlik Cuma günü Uzunyayla futbol turnuvası maçları ve çeşitli eğlenceler ile başladı. 9 Temmuz Cumartesi günü ise festival, Aşemez Halk Dansları Topluluğunun muhteşem gösterisi, Maze Müzik grubu, Emef Müzik grubu, ses sanatçıları Ahsen Yıldız, Gupse Seda Özdemir ve Tülin Sarıbay’ın birbirinden güzel şarkıları ile devam etti. 
 
Festivalde konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, festivalde emeği geçenlere teşekkür ederek, bu kadar insanı bir araya getirmenin takdir edilmesi gereken bir icraat olduğunu söyledi. Bir yıllık bir çalışmanın ardından bu festivalin tertiplendiğini belirten Nergis, ileriki yıllarda festivalin üzerine konularak devam edeceğini kaydetti. Nergis, etkinliklerin düzenlendiği alanın ilerleyen yıllarda daha da güzelleştirilmesi için elinden geleni yapacağını belirtti.
 
Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel başkanı Yaşar Aslankaya da bu gibi festivallerin birlik ve beraberlik duygusunu ön plana çıkardığını söyledi. Federasyon olarak bu festivale destek verdiklerini dile getiren Aslankaya, organizasyona büyük emek verildiğini anlattı. Aslankaya, 'Hem bayram, hem de bu festivaller nedeniyle yurdumuzun dört bir yanında yaşayan vatandaşlarımız köylerine dönmüş durumda. Özellikle bu köyümüzde daha profesyonel bir etkinlik, güzel bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu. 
 

Haberler

  • Son Eklenenler
  • Çok Okunanlar
  • Rastgele